skip to Main Content

V České republice působí mnoho bank. Některé se zaměřují spíše na konzervativní klienti, jiné zase cílí na mladé lidi. Konzervativní banky mají spíše více poboček a preferují osobní přístup ke klientům. Zatímco nové banky vše řeší přes internet. U druhé skupiny bank pak snadněji získáte výhodnou půjčku s vyřízením online. Zajít osobně do banky a tam půjčku řešit se už moc nevyplácí, protože nemáte jistotu, že vaše žádost bude úspěšně schválena, ačkoliv jejímu vyřízení věnujete dostatek času. Sjednání online vás na druhou stranu téměř nic nestojí.

Proč se vyplatí požádat o půjčku v bance

  • Sjednání bankovní půjčky je spolehlivé
  • Banky jsou prověřené a nabízejí férové podmínky
  • U banky často vyřídíte půjčku online
  • I s bankovní půjčkou se pojí minimální poplatky a úroky
  • Peníze odvádíte ze svého účtu v bance, takže můžete splácet i na poslední chvíli

Některé naše banky, například GE Money Bank nebo Air Bank, umožňují sjednání výhodné bankovní půjčky a jsou důkazem toho, že i v bance se vše dá vyřídit snadno a rychle. O půjčku zde totiž pohodlně požádáte ze svého domova, dodáte potřebné dokumenty a na podpis úvěrové smlouvy se osobně dostavíte do banky, nebo vám smlouva bude zaslána kurýrem.

Sjednání a schválení bankovní půjčky

Sjednání půjčky v bance tak může být opravdu jednoduché. Kromě osobního vyřízení žádosti, kdy přijdete do banky a vše vyřešíte na místě, je možné u většiny bank odeslat žádost o půjčku online. I tak se však připravte na to, že vás zde čeká zdlouhavější proces než u soukromé finanční společnosti. Například banky téměř vždy kontrolují záznamy v registrech dlužníků. Svou půjčku tedy rozhodně nezískáte v den požádání. Pokud bude vyřízená rychle, můžete počítat s převodem peněz v průběhu několika pracovních dnů.

Jakmile bude půjčka v bance schválená, peníze se převedou na váš běžný účet. K bankovní půjčce je většinou nutné vyřídit si účet v bance, u níž žádáte. Nemusíte ho sice používat jako primární, pokud ale tak učiníte, může vám banka další úvěr předschválit a tím usnadnit další žádost o půjčku. Z tohoto účtu se peníze i odvádějí. Převod můžete zadávat platebním příkazem nebo si nastavit inkaso a banka si splátku vždy k určitému dni vezme sama.

Půjčka v bance bez doložení příjmu

V bance můžete požádat o půjčku s doložením příjmu nebo bez doložení příjmu. Tu s doložením získáte samozřejmě snáze, je však potřeba pobírat pravidelný měsíční příjem a být v trvalém zaměstnaneckém poměru, nebo dlouhodobě podnikat. Ne každý má vysoké příjmy. Těmto lidem se pak jako mnohem výhodnější zdá požádat o půjčku bez doložení příjmu nebo o nebankovní půjčku, jelikož zde nikdo neřeší, kolik přesně vyděláváte peněz. Taková půjčka má sice často vyšší úročení, pro mnoho žadatelů je však jediným možným řešením.

Půjčka se zajištěním i bez něj

V bance běžně získáte půjčku bez zástavy. Jedná se například o kontokorentní nebo také o spotřebitelské úvěry ve výši až několik stovek tisíc korun. Půjčka se poskytuje za velmi flexibilních podmínek. Jestliže však chcete dosáhnout na ještě výhodnější podmínky nebo banka zajištění požaduje, můžete zastavit svou nemovitost či žádat například se svým partnerem či s partnerkou. Díky zajištění vzroste vaše bonita a zvýší se šance na schválení půjčky.

Back To Top