skip to Main Content

Půjčka na auto je jedním z nejvyužívanějších finančních produktů. Ať už kupujete nový nebo ojetý vůz, může se stát, že na svém běžném účtě ani doma v obálce nemáte potřebnou hotovost. Pak už není nic jednoduššího, než si peníze na nákup vozu vypůjčit. Půjčky na auto mají podobu účelových nebo i neúčelových spotřebitelských úvěrů. Jejich výše se pohybuje od desítek do stovek tisíc korun dle toho, za jakou cenu vůz kupujete, jestli máte nějaké vlastní prostředky, které chcete investovat, a také samozřejmě jaká je vaše bonita, tedy zda na požadovanou výši půjčky dosáhnete.

Kde si vyřídit půjčku na auto

Půjčku na auto si můžete vyřídit jak u soukromé nebankovní finanční společnosti, tak i ve své bance. Zde se určitě vyplatí porovnat si jednotlivé nabídky a podívat se, jaká je pro vás tou nejvýhodnější. Můžete je porovnávat z informací na internetu, nebo si udělat vlastní průzkum a osobně zajít do vybraných bank. Většina zájemců však srovnává půjčky pouze online, protože někteří poskytovatelé ani kamenné pobočky nemají, jelikož půjčky nabízejí jen přes internet. Mezi prověřené soukromé poskytovatele těchto půjček patří například Cetelem nebo Home Credit, kde si můžete sjednat i speciální úvěr určený přímo na financování koupě nového či ojetého vozu.

Kolik si půjčit a na jak dlouho?

Částka sjednaná na nákup automobilu je velmi individuální. Určitě sáhněte po půjčce v rozmezí 50 000 až 500 000 Kč. Pokud budete kupovat vůz nižší nebo střední třídy (nový či ojetý), tyto peníze by pro vás měly být dostačující. I když takovou půjčku vybraná finanční společnost nabízí, neznamená to, že vám ji poskytne. Zde totiž poskytnutí půjčky může být podmíněno například i doložením příjmu nebo prověřením záznamů v registrech dlužníků. Určitě je tedy dobré, pokud v případě žádosti o více finančních prostředků, máte k dispozici i vyšší příjmy. Půjčku snadněji získáte a bude se vám pohodlněji splácet.

Splátky půjčky na auto se většinou rozkládají do několika týdnů až měsíců. Většina poskytovatelů preferuje měsíční formu splátek, kdy se ke zvolenému datu peníze strhnou z vašeho běžného účtu. Půjčky můžete zpravidla splácet až 96 měsíců. Snadno si jejich výši přizpůsobíte tak, aby pro vás měsíční splátka nebyla likvidační. Tato splátka pak obsahuje úrok spolu s dalšími poplatky, které s poskytnutím peněz souvisejí. Určitě je výhodnější rovnoměrné rozložení poplatků na celou dobu splácení, než když se hradí pouze jen na začátku při sjednání.

Výhody půjčky v porovnání s finančním leasingem

  • Při koupi vozu na půjčku se ihned stáváte majitelem vozu
  • Vybíráte z celé škály produktů a snadno naleznete ten nejvýhodnější
  • Při leasingu je nutné uhradit poměrně vysoký jednorázový poplatek za uzavření smlouvy
  • Půjčku lze snadno navýšit
  • Můžete využít také další zástavu a tak dosáhnout na lepší podmínky

Peníze lze čerpat i neúčelově

Peníze na auto si můžete půjčit na účelový i neúčelový úvěr. U toho účelového je jasné, že svou investici nijak jinak nevyužijete. Neúčelové úvěry mají tu výhodu, že nemusíte při jejich čerpání dokládat žádné faktury a zbývající část peněz lze využít třeba na nákupy do domácnosti nebo na kterékoliv jiné výdaje. Co se týká rozdílu v poplatcích a úrocích, tak ty se stanovují vždy individuálně dle konkrétního poskytovatele.

Back To Top