skip to Main Content

Nebankovní půjčky jsou dnes čím dál rozšířenější a představují tak velkou konkurenci pro bankovní úvěry. Je to způsobeno tím, že banky své úvěry poskytují za takových podmínek, které mnozí žadatelé nedokáží splnit. Otevírá se tak trh s nebankovními půjčkami, co mohou využít pracující i dočasně nezaměstnaní, maminky na mateřské, studenti nebo třeba senioři. Díky celé škále výhodných nabízených úvěrových produktů si svou půjčku snadno sjedná úplně každý. Nebankovní půjčka se často zakládá na vzájemné důvěře věřitele a dlužníka, proto je její sjednání mnohem pohodlnější než vyřízení úvěru v bance.

Kde si sjednat nebankovní půjčku

Na nebankovní půjčky se specializují soukromé finanční společnosti a další soukromí investoři. Pokud uvažujete nad takovou půjčkou, určitě se vyplatí si vybrat spíše prověřenou společnost, u níž máte jistotu, že se nespálíte a nepřijdete o své prostředky. Finanční společnosti jsou v tomto ohled spolehlivější volbou než investoři. V každém případě ale hledejte na internetu různé recenze a diskuze, v nichž se dozvíte, kdo byl s jakou nebankovní půjčkou spokojen a kdo zase nikoliv.

V jaké výši se půjčka sjednává

Výše sjednaných prostředků je velmi flexibilní. Nebankovní půjčky se nabízejí v celé škále variací, z nichž můžete vybírat ke své spokojenosti. Dnes nejoblíbenější variantou nebankovních půjček jsou tzv. SMS půjčky v hodnotě jen pár tisíc korun. Ty disponují téměř okamžitým schválením a bezodkladným převodem na běžný účet. Nevyžadují žádná další potvrzení. Mají však kratší termín splatnosti. Doporučujeme je tedy využívat na financování pouze krátkodobých potřeb a neočekávaných výdajů, například jako půjčky před výplatou.

I když si chcete půjčit 100, 200 nebo i více tisíc korun, můžete tak učinit mimo banku. Soukromí poskytovatelé dnes nabízejí zajímavé účelové a neúčelové půjčky na desítky až stovky tisíc korun. Určitě výhodnější volbou je neúčelová půjčka, která nevyžaduje žádné dokládání faktur či jiných dokladů ohledně čerpání. Nebankovní půjčka může být sjednána také se zajištěním. Nemusí však být vždy použita na financování potřeb souvisejících s bydlením. Dobré je, že si takovou půjčku kompletně vyřídíte ze svého domova a veškeré podklady stačí dodat elektronicky nebo je poslat v obálce poštou.

Termín splatnosti půjčky

Termíny splatnosti nebankovních půjček jsou velmi variabilní. Krátkodobé půjčky mají často splatnost maximálně 30 dní, další půjčky se pak mohou splácet po týdnech nebo po měsících, což záleží na konkrétních podmínkách poskytnutí. Měsíční splátky jsou však častější a dají se také lépe navázat na rodinný rozpočet. S nebankovními půjčkami se nepojí příliš mnoho poplatků a když už nějaké jsou, rozkládají se v čase průběžně do všech splátek. Před sjednáním půjčky byste tedy neměli nic platit.

Potřebné dokumenty a nezbytná potvrzení

  • Občanský průkaz
  • Doklad prokazující výši příjmu
  • Výpis z registrů dlužníků
  • Doklad ověřující bydliště
  • Potvrzení o bezdlužnosti
  • Odhad hodnoty nemovitosti

Další dokumenty kromě občanského průkazu většinou nejsou vyžadovány. S některými z nich se však ve specifických případech setkáte, proto je určitě lepší si o nich najít informace s předstihem a ověřit si, zda budou či nebudou potřeba.

Back To Top