skip to Main Content

Půjčky bez ručitele jsou dnes již považovány za standard. Jen velmi málo bank či soukromých finančních společností požaduje, aby zájemce o půjčku využil ještě třetí osobu k ručení za své závazky. To už se častěji využívá zástava nemovitosti a v tomto případě se pak hovoří o hypotečních úvěrech. Spoludlužník se většinou vyžaduje jen nad určitou částku a ještě ne u každého poskytovatele. Jsou společnosti, které vám půjčí stovky tisíc či milion korun bez nutnosti dalšího ručení.

Kolik si půjčit bez ručitele

Bez ručitele se standardně poskytují malé půjčky, tzv. mikropůjčky. Jedná se o krátkodobé neúčelové úvěry, které jsou v první fázi schvalovány pouze na částku v jednotkách tisíc korun. Postupně se dostupný úvěrový limit navyšuje, ale většinou nepřesáhne 20 000 Kč. Bez ručitele se dále poskytují také účelové nebo neúčelové úvěry. Snadno získáte potřebné zdroje pro financování veškerých svých potřeb, a to aniž byste museli někoho ze svého okolí žádat o laskavost. Navíc ručení není jen tak. Pokud vy byste svou půjčku přestali splácet, věřitel by dluh mohl vymáhat i po vašem ručiteli.

Některé banky a soukromé finanční společnosti vám bez ručení půjčí i 100, 200 nebo třeba 500 000 Kč. V takovém případě ale už často musíte doložit své příjmy a také se nahlíží do registrů dlužníků, zda nemáte nějaký záznam. Někteří poskytovatelé mají stanovený limit, kolik vám maximálně poskytnou peněz bez dalšího zajištění. Jako ručitel či spoludlužník pak ideálně vystupuje váš partner nebo vaše partnerka. Za těchto podmínek se nabízejí také speciální manželské půjčky.

Doba splatnosti sjednané půjčky

Půjčky bez ručitele mají různou dobu splatnosti. Pokud se jedná o krátkodobou mikropůjčku, činí její splatnost většinou maximálně 30 dní s možností odložení splátky o stejnou dobu. Splátka se provádí jednorázově, takže se s ní pojí jenom minimální administrativní výdaje. Větší účelové a neúčelové úvěry bez ručení mají delší dobu splatnosti. Bývá stanovena v týdnech nebo v měsících. Tyto půjčky se většinou maximálně přizpůsobí vašim potřebám. Některé umožňují i předčasné splacení. To znamená, že pokud budete mít peníze k dispozici dříve, než je termín splatnosti, můžete svou půjčku bez problémů uhradit a nebudou vám účtovány žádné další poplatky.

Výhody půjčky bez ručitele

  • Poskytují se i na vyšší objem finančních prostředků
  • Mají flexibilní dobu splatnosti
  • Jsou maximálně diskrétní
  • S půjčkou se spoléháte sami na sebe
  • Vyřízení půjčky se obejde bez složitého papírování
  • Jsou okamžitě vyřízené
  • Lze o ně žádat i online přes internet nebo přes SMS

Pro koho se hodí půjčka bez ručitele

Půjčka bez ručitele je vhodná úplně pro každého, kdo si ji chce vyřešit sám bez účasti dalších osob. Půjčit bez ručitele si dnes můžete ve své bance i u soukromé finanční společnosti. Ručení se vyžaduje u půjček na velmi vysokou finanční částku, nebo když má žadatel o půjčku nedostatečnou bonitu. O půjčku bez dalšího ručení mohou požádat osoby se stálými a pravidelnými příjmy, které jsou z hlediska poskytování úvěrů určitě vnímány jako bonitnější.

Back To Top